Netflix oferuje bogatą bibliotekę filmów, które potrafią głęboko poruszyć i wywołać silne emocje. Wśród nich znajdują się prawdziwe wyciskacze łez, które zapadają w serce i pamięć, prowadząc widzów przez wzruszające historie o miłości, stracie, nadziei i przebaczeniu. Ranking najbardziej wzruszających filmów na Netflixie to idealna propozycja dla tych, którzy nie boją się emocjonalnych wyzwań i cenią kinematografię za jej zdolność do wywoływania głębokich uczuć.
Najbardziej wzruszające filmy na Netflixie – Ranking wyciskaczy łez!
1. Cząstki kobiety (2020) – reż. Kornel Mundruczo
Historia młodej kobiety, która po traumatycznym porodzie musi zmierzyć się z bólem straty i żałobą. Film porusza trudne tematy, ale robi to z dużą wrażliwością i empatią. Film Cząstki kobiety zdobył wiele nagród na różnych festiwalach filmowych, m.in.: Złoty Lew – główna nagroda festiwalu, Nagroda Platform Prize – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto, Najlepszy scenariusz oryginalny dla Kata Weber.
2. Wszystkie jasne miejsca (2020) – reż. Brett Haley
Dwoje nastolatków zmagających się z depresją nawiązuje ze sobą nić porozumienia. Film ukazuje piękno i kruchość życia, a także daje nadzieję na lepsze jutro. Nagrody Młodych Gwiazd: Elle Fanning – Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym i Justice Smith – Najlepszy aktor w filmie dramatycznym.
3. Dźwięk metalu (2019) – reż. Darius Marder
Perkusista traci słuch, co stawia pod znakiem zapytania jego dalszą karierę muzyczną. Film jest poruszającą opowieścią o zmaganiach z niepełnosprawnością i poszukiwaniu nowego sensu życia. Dwa Oscary, trzy nagrody BAFTA i dwa Złote Globy.
4. Marley i ja (2008) – reż. David Frankel
Wzruszająca historia rodziny, która adoptuje psa rasy labrador. Film opowiada o miłości, przyjaźni i stratach, a także o tym, jak zwierzęta mogą zmienić nasze życie. Nagrody: Teen Choice Awards – Najlepsza komedia romantyczna, BMI Film Music Award – Najlepsza muzyka filmowa – Theodore Shapiro i trzy nagrody Satellite Awards.
5. I że cię nie opuszczę (2010) – reż. Mark Romanek
Trójka przyjaciół z internatem odkrywa mroczną tajemnicę dotyczącą ich placówki. Film jest poruszającą opowieścią o miłości, przyjaźni i poświęceniu. Pięć nagród Satelite, nominacje do Nagród Akademii Filmowej, Złotych Globów, BAFTA i nagród Screen Actors Guild.
6. Ojciec (2020) – reż. Florian Zeller
Mężczyzna zmaga się z postępującą demencją, co stawia wyzwania jego córce i całej rodzinie. Film jest poruszającym studium choroby Alzheimera i jej wpływu na bliskich. Cztery Oscary, cztery Złote Globy, dwie nagrody BAFTA i trzy prestiżowe nagrody Critics Choice.
7. Pamiętnik (2004) – reż. Nick Cassavetes
Mężczyzna cierpiący na chorobę Alzheimera codziennie czyta swojej żonie historię ich miłości. Film jest wzruszającą opowieścią o sile miłości i pamięci. MTV Movie Awards: Najlepszy filmowy pocałunek, Teen Choice Awards: Najlepszy pocałunek i Najlepszy film – Chemia. Nominacje do nagród Saturna i Critics Choice.
8. Zielona mila (1999) – reż. Frank Darabont
Strażnik więzienny nawiązuje nić porozumienia z skazanym na śmierć mężczyzną. Film jest poruszającą opowieścią o życiu, śmierci i odkupieniu. Cztery nominacje do Oscara, cztery nominacje do Złotych Globów, trzy nagrody Saturna, Nagroda Critics Choice: Najlepszy aktor drugoplanowy (Michael Clarke Duncan) oraz Najlepszy scenariusz adaptowany (Frank Darabont).
9. Skazani na Shawshank (1994) – reż. Frank Darabont
Mężczyzna niesłusznie skazany za morderstwo trafia do więzienia. Film jest opowieścią o nadziei, przyjaźni i sile ludzkiego ducha. Ponadczasowy klasyk. Siedem nominacji do Oscara, dwie do Złotych Globów, Nagroda Japońskiej Akademii Filmowej: Najlepszy film zagraniczny, Nagroda Amerykańskiego Stowarzyszenia Operatorów Filmowych: Najlepsze zdjęcia do filmu fabularnego oraz Nagroda Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Bostonu: Najlepszy film, Najlepszy reżyser (Frank Darabont), Najlepszy scenariusz (Frank Darabont), Najlepszy aktor drugoplanowy (Morgan Freeman).
10. Listy do M. (2011) – reż. Mitja Okorn
Pięć przeplatających się historii miłosnych rozgrywających się w przedświątecznym czasie. Film jest wzruszającą opowieścią o miłości, nadziei i rodzinie. Dwie nagrody Telekamer, Nagroda Publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Złota Kaczka dla najlepszego filmu polskiego, Złota Kaczka dla najlepszej aktorki komediowej – Agnieszka Dygant, Nagroda Platynowe Koperty za najlepszy film fabularny, Nagroda Orły w kategorii najlepszy montaż – Jarosław Barzan.